Peeling – jaki i dla kogo?

Jednym ze sprawdzonych od lat i polecanym do regularnej pielęgnacji zabiegów kosmetycznych jest peeling – złuszczanie martwego naskórka powodujące poczucie komfortu, dobrze nawilżonej, gładkiej i oddychającej skóry. Peeling usuwa niedoskonałości skóry, przygotowuje ją dobrze do innych zabiegów kosmetycznych oraz opóźnia efekty starzenia. Poza prostymi powierzchniowymi peelingami możliwymi do wykonania w domu, salon kosmetyczny oferuje swoim klientkom szereg zabiegów peelingujących, idealnych nie tylko dla skóry twarzy, ale też dekoltu, szyi i całego ciała.

Jaki rodzaj peelingu wybrać?
Jeśli wziąć pod uwagę najprostszy podział peelingów wykonywanych w salonach kosmetycznych, mamy do wyboru peelingi mechaniczne, polegające na ścieraniu naskórka wykonywane laserem, tarczami lub kryształkami korundowymi, tarczami diamentowymi, zabiegi ultradźwiękami, z zastosowaniem ciekłego azotu lub dwutlenku węgla oraz dermabrazję [więcej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dermabrazja_frakcyjna] i termabrazję, a także peelingi chemiczne – polegające na nałożeniu na skórę odpowiednio dobranych preparatów, m.in. kwasów owocowych występujących w naturze oraz enzymów pozyskiwanych z roślin.

Dobranie odpowiedniego rodzaju peelingu najlepiej doradzi nam zaufana kosmetyczka, w zależności od rodzaju cery i problemów, z jakimi się zmagamy. Zasadniczo jednak peelingi kwasami owocowymi zalecane są dla osób, które chcą zlikwidować oznaki starzenia się skóry, jak przebarwienia, drobne zmarszczki czy inne niedoskonałości. Składniki zawarte w tego rodzaju peelingach przenikają bowiem głęboko w tkanki skóry, aktywując przebudowę kolagenu i elastyny, mających zasadniczy wpływ na kondycję skóry. Z kolei peeling enzymatyczny zalecany jest dla osób o skórze wyjątkowo wrażliwej i suchej, jego zastosowanie nie podrażnia bowiem skóry tak mocno jak peeling mechaniczny. Ten ostatni rodzaj peelingu polecany jest osobom o cerze normalnej, ze skłonnością do przetłuszczania w obrębie czoła, nosa i brody. Na osiągnięcie dobrych efektów polecane jest także łączenie tego zabiegu z peelingiem kwasami owocowymi, utrzymujące na dłużej ładnie napiętą, nieprzetłuszczającą się skórę.

Wszelkie rodzaju peelingi, zwłaszcza chemiczne i enzymatyczne warto wykonywać pod opieką dobrej kosmetyczki w zaufanym salonie kosmetycznym w Białymstoku [więcej: https://swiaturody.com/bialystok,kosmetyczka,9.html]. Niekontrolowane zabiegi tego typu przeprowadzane na własną rękę mogą bowiem wywołać niepożądane efekty, jak zaczerwienienie i nieprzyjemne szczypanie skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>