Domowe sposoby na wągry

Zaskórniki (wikipedia.pl) – dzielimy zwykle na zamknięte i otwarte. Nieestetyczne czarne kropeczki widoczne w rozszerzonych porach zaliczamy do zaskórników otwartych, a białe, zwykle niewidoczne- do zamkniętych. Często towarzyszą cerze trądzikowej ze skłonnością do przetłuszczania się. Jednak nie jest to zasada. Mogą występować także na skórze suchej czy mieszanej. Czasami współistnieją z innymi problemami skórnymi, takimi jak pryszcze. Zwykle pojawiają się na nosie, czole, policzkach, a także na skórze pleców i klatki piersiowej. Powstają tam gdzie znajdują się liczne gruczoły łojowe. Nieestetyczne zaskórniki stoją nam na drodze do pięknej, nieskazitelnej cery. Zwykle ciężko się z nimi uporać i lubią wracać jak bumerang. Jak można się ich pozbyć?

Zwykle na początku sięgamy po liczne domowe sposoby. Ciekawą metodą są na przykład parówki. Domowa sauna dla twarzy rozszerza pory i wspomaga ich oczyszczanie. Usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry i nadaje jej zdrowszy wygląd. Zabieg jest prosty, choć może powodować pewien dyskomfort. Do wody możemy dodać np. cytrynę, lawendę lub rumianek. Osoby z cerą naczynkową, które mają skłonność do pajączków i zaczerwienień powinny unikać tego typu zabiegów. Parówka może być wstępem do dokładnego oczyszczania, na przykład za pomocą domowej maseczki. Kolejną domową metodą do walki z wągrami jest maseczka, istnieje wiele różnych przepisów. Zwykle wykorzystujemy różne składniki z naszej kuchni. Popularną i skuteczną miksturą jest maseczka z żelatyny i mleka. Doskonale pozbywa się zaskórników oraz wszelkich zanieczyszczeń z naszej twarzy. Dodatkowo zwęża pory, nadając cerze zdrowy wygląd. Jej stosowanie nie jest zbyt przyjemne jednak efekt z pewnością jest tego wart. Domowe maseczki wykorzystują także białko jaja, sodę oczyszczoną czy też jogurt. Metod z pewnością jest wiele. Niektóre z nich mogą rozjaśnić nasze zaskórniki.

Oczywiście oprócz domowych metod, dostępnych jest wiele kosmetyków, które mają zwalczać zaskórniki. Ich skuteczność jest różna. Specjalistą od nieskazitelnej skóry jest z pewnością kosmetyczka (swiaturody.com z Bydgoszczy). Bydgoszcz to miasto w którym znajdziemy wiele dobrych gabinetów. Salon kosmetyczny z pewnością wspomoże naszą walkę z wągrami. Liczne nowoczesne metody rozjaśnią i wygładzą naszą cerę oraz zwężą rozszerzone pory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>